10 rzeczy do zrobienia w tegoroczne święta

Nadeszły kolejne święta, które przeminą równie szybko jak poprzednie i jeszcze poprzednie. Mam nadzieję, że udały Wam się przygotowania, prezenty czekają już na wręczenie, a w Waszych domach stoją pięknie ozdobione choinki. Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku, czas wspólnych posiłków, rozmów, kolędowania, składania sobie życzeń, ale też czas odpoczynku, zadumy i refleksji. Chciałabym, aby dla wszystkich Was te Święta były nie tylko wspaniałym, spokojnym rodzinnym czasem, ale też może pierwszym krokiem do zmian, nie tylko tych materialnych, ale także wewnętrznych.

Dlatego dziś przygotowałam listę nieoczywistych rzeczy, które warto zrobić w te Święta. Mam nadzieję, że wybierzecie coś dla siebie z tej listy. Nawet jedna rzecz, którą wykonacie, może dużo zmienić. 🙂

  1. Przebacz komuś.

Jeżeli jest ktoś, do kogo wciąż żywisz urazę, nawet od wielu lat, spróbuj poczynić pierwszy krok do wybaczenia. Pamiętaj, że to, że komuś wybaczysz, nie oznacza, że musisz odnawiać z nim kontakt, czy w ogóle rozmawiać. Oznacza to, że nie będziesz już rozpamiętywać krzywd i pozwolisz swoim ranom się zagoić. Zrób to dla siebie.

2. Przebacz sobie.

Wybacz sobie wszystkie potknięcia, błędy, niedociągnięcia czy nieidealnie wykonane zadania. Potraktuj siebie tak, jak najlepszego przyjaciela i spójrz na siebie z czułością. Nie ma ludzi idealnych, ważne żeby wyciągać lekcje ze swoich porażek. A potem podnieść się i iść dalej.

3. Podziękuj.

Podziękuj tym, którzy zawsze przy Tobie są, wspierają Cię, kochają i trzymają za Ciebie kciuki. Pamiętaj o najbliższej rodzinie – partnerze, małżonku, rodzicach czy rodzeństwie. Podziękuj za to, że robią Ci poranną kawę. Podziękuj za to, że pytają, jak się czujesz, tolerują Twoje wady i są z Tobą w każdym momencie życia. Doceń przyjaciół, którzy przy Tobie trwają.

4. Przeproś.

Przeproś kogoś, kogo być może powinieneś przeprosić już dawno. Spróbuj naprawić swoje błędy, weź na klatę to, co zrobiłeś i wypij piwo, które uwarzyłeś. Oczyść swoje serce i duszę przed Nowym Rokiem.

5. Złóż prawdziwe życzenia.

Zamiast wysyłać śmieszne wierszyki z internetu, wybierz ze swojej listy kontaktów te osoby, którym naprawdę chcesz złożyć życzenia i życz im tego, czego naprawdę im życzysz. Postaraj się o spersonalizowane życzenia choć dla kilku osób.

6. Pomyśl o kimś, kogo już nie ma w Twoim życiu.

Pomyśl o kimś, kogo straciłeś – nieważne czy to strata fizyczna czy materialna. Powspominaj wspólnie spędzone chwile i doceń czas, który był Wam dany, nawet jeśli był zbyt krótki.

7. Pójdź na rodzinny spacer.

Zabierz rodzinę na świąteczny, rodzinny spacer po okolicy. Jeżeli masz w pobliżu las lub piękny park, zabierz ich na wycieczkę wśród zimowych drzew. Porozmawiajcie, powspominajcie i zróbcie miejsce w żołądku na kolejne smakowitości.

8. Odłóż telefon.

Schowaj wszystkie sprzęty elektroniczne i niech chociaż przez święta nie zajmują Cię bardziej, niż świat realny. Postaw na uważność i życie w rzeczywistości.

9. Znajdź czas dla siebie.

Znajdź chociaż kilka chwil na pobycie tylko ze sobą. Porozmyślaj o tym, jak wyglądał ten rok, co było w nim piękne, a co trudne. Pomarz o niebieskich migdałach, pozwól sobie wypocząć także psychicznie.

10. Kup sobie prezent.

Przestań w końcu myśleć tylko o innych i pomyśl też o sobie. Kup prezent od siebie dla siebie i niech to będzie coś wyjątkowego, co będzie Ci przypominać o tym, jaką wyjątkową osobą jesteś. 🙂

Kochani, życzę Wam wszystkiego najlepszego na te święta! Dziękuję za spędzenie ze mną kolejnego roku, za każdy komentarz, polubienie, dobre słowo i każdy znak, że jesteście i czytacie. Jesteście wspaniali!

Do zobaczenia w Nowym Roku!

4 myśli na temat “10 rzeczy do zrobienia w tegoroczne święta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s