Książkowe podsumowanie roku i plany na kolejne miesiące

Witajcie w Nowym Roku. Mam nadzieję, że święta i sylwestra spędziliście przyjemnie i dokładnie tak, jak tego chcieliście. Z okazji nowego początku życzę Wam wszystkim samych pięknych dni, spełnienia swoich marzeń i planów, realizacji celów i wszystkiego, czego sami sobie życzycie. Bądźcie zdrowi, uśmiechajcie się i działajcie!

W tym roku postanowiłam nietypowo rozpocząć styczeń i zrobić książkowe podsumowanie roku. W 2021 roku przeczytałam 31 książek, co uważam za swój wielki sukces, biorąc pod uwagę, jak wiele różnych zadań realizowałam w ciągu tego roku. Jestem bardzo dumna z tego osiągnięcia i mam nadzieję, że w 2022 również uda mi się osiągnąć podobny rezultat.

Jedną z najciekawszych książek, jakie przeczytałam w tym roku była autobiografia Michelle Obamy, „Becoming”, którą kupiłam z polecenia jednej z youtuberek. Niespecjalnie byłam przekonana do tego, że tego typu książka mi się spodoba, jednak postanowiłam trochę poszerzyć swoje książkowe horyzonty. Książka okazała się bardzo inspirująca, ciekawa i przeczytałam ją właściwie jednym tchem, choć wcale nie należała do krótkich książek. Cieszyło mnie to, że było w niej niewiele o polityce, a bardzo dużo na temat osobistych przeżyć autorki, jej dzieciństwa, młodości, podejścia do wychowania i przemyśleń na różne tematy. Bardzo polecam!

Pod koniec roku, przeczytałam również książkę Andersa Hansena: „W zdrowym ciele zdrowy mózg”, którą otrzymałam w świątecznym prezencie od przyjaciółki. Była to kolejna książka tego autora, którą czytałam. Pierwszą była „Wyloguj swój mózg”, o której już pisałam w innym wpisie. Poradnik Hansena w ciekawy i przystępny sposób tłumaczy, jak aktywność fizyczna wpływa na nasz mózg. Autor nie tylko opowiada o pozytywnych skutkach biegania i spacerów na mózg, ale przede wszystkim bardzo dokładnie tłumaczy, jakie procesy zachodzą w mózgu, kiedy się ruszamy i na potwierdzenie przytacza wiele ciekawych badań, które to udowadniają.

O fantastycznej książce Daniela Kahnemana „Pułapki myślenia” już się rozpisywałam, więc tylko przypomnę, że bardzo, ale to bardzo polecam!   

Podsumowując, literacki rok uważam za bardzo udany! Przeczytałam wiele wspaniałych, rozwijających książek, tylko kilka mnie rozczarowało i dwóch nie dokończyłam!

W tym roku chciałabym nadrobić czytanie powieści – zeszły rok upłynął pod kątem poradników i książek popularno-naukowych. Przez ostatnie lata powieści bardzo zaniedbałam i czytałam ich w zasadzie tylko kilka w roku i były to raczej lekkie książki wakacyjne. W tym roku chciałabym pójść nieco w stronę klasyki literatury. Na mojej liście znajduje się między innymi Anna Karenina i Pani Bovary, a także Nowy wspaniały świat Haxleya… Nie zabraknie oczywiście też książek naukowych, poradników, psychologii… Po autobiografii Michelle Obamy mam też apetyt na więcej biografii!

Jeszcze raz życzę Wam wszystkiego, co najlepsze w Nowym Roku!

Trzymajcie się i do następnego!

Ps. Czekam na Wasze polecenia książek! 🙂

Jedna myśl na temat “Książkowe podsumowanie roku i plany na kolejne miesiące

  1. U nas również rok rozpoczął się czytelniczo – „Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie” Pratchetta, „Król Artur i rycerze okrągłego stołu” Rogera L. Greena, „Admirałowie wyobraźni” praca zbiorowa (symultaniczne wspólne czytanie 😁), a solo to Sapkowski „Sezon burz” oraz pierwszy opublikowany tomik opowiadań o Geraldzie z 1990 roku. Pozdrawiamy 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s