6 sposobów na zadbanie o najbliższych z okazji Walentynek

Witajcie! Choć nie jestem wyjątkową fanką walentynkowego dnia, pomyślałam, że 14 lutego to doskonała okazja, aby porozmawiać trochę nie tyle na temat samej miłości i bycia w stanie zakochania, ale na temat okazywania miłości i dbania o swoich najbliższych – nie tylko partnerów, ale także rodziny i przyjaciół. Odnoszę wrażenie, że często przyjmujemy za pewnik to, że nasi rodzice, przyjaciele, partnerzy czy dzieci są przy nas i zawsze będą. Zapominamy o tym, aby doceniać naszych najbliższych każdego dnia, odczuwać wdzięczność za to, co mamy i dziękować im za to, że są. Często, dopiero, gdy kogoś stracimy zaczynamy naprawdę cenić i dostrzegać to, jak ważni byli w naszym życiu.

Dlatego dziś, mam dla Was kilka pomysłów na to, jak docenić swoich najbliższych, dać im odczuć, że naprawdę Wam na nich zależy i cieszyć się jeszcze lepszymi relacjami.

  1. Słuchaj, co mówią.

Kiedy z kimś rozmawiasz, słuchaj, co mówi, dopytuj, nie przerywaj. Na czas rozmowy odłóż telefon, wyłącz telewizor i laptopa. Skup się nie tylko na słowach, ale też na tonie głosu, nastroju i emocjach drugiej osoby. Pozwól jej się wygadać, nawet jeżeli temat nie do końca Cię interesuje albo sam masz do przekazania jakieś wieści. Słuchanie innych zdecydowanie pogłębia relację!

2. Pytaj, jak się czują.

Pytaj najbliższych, jak się czują, z czym się mierzą, jakie mają trudności i zmartwienia. Okazuj zainteresowanie, empatię i współczucie. Dawaj im znać, że mogą na Ciebie liczyć i że zawsze jesteś dla nich.

3. Mów, że kochasz i dziękuj za to, że są.

Dziękuj najbliższym za to, że są i za to, co dla Ciebie robią. Nawet jeśli ktoś codziennie robi Ci kawę od 20 lat, wciąż zasługuje na podziękowanie i miłe słowo. Mów swoim bliskim, że ich kochasz i staraj się okazywać tę miłość. Niech wiedzą, że myślisz o nich, gdy są daleko.

4. Poświęcaj czas.

Nie ma nic cenniejszego, niż czas, należy więc nim zarządzać rozsądnie. Zamiast przeznaczać go na scrolowanie internetu i oglądanie telewizji, poświęć go najbliższym, zagraj z nimi w grę planszową, pójdź na spacer albo po prostu pogadajcie. Zadzwoń do Mamy, siostry, przyjaciółki, wyślij komuś miłą wiadomość, żeby wiedział, że o nim pamiętasz.

5. Twórz wspólne rytuały.

Wspólne rytuały z najbliższymi to jedna z rzeczy, które uwielbiam! Niech to będzie coś przeznaczone tylko dla Was: może wspólne śniadanie w każdą niedzielę, noworoczny obiad, rocznicowe zdjęcie albo życzenie sobie miłego dnia każdego poranka?

6. Doceniaj cały rok.

Bądź z bliskimi i pamiętaj o nich cały rok, nie tylko w święta czy Walentynki. W końcu to nasza codzienność decyduje o tym, jakie jest nasze całe życie, a nie tylko konkretne wybrane dni.

Z okazji święta miłości, życzę Wam wszystkiego, co najlepsze i niezapominania o tym, co w życiu jest najważniejsze!

Samych wspaniałych relacji i ogromu miłości!

2 myśli na temat “6 sposobów na zadbanie o najbliższych z okazji Walentynek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s